4 pagrindinės grėsmės perkant nenaują butą

Nenaujo būsto pirkimas turi savo pliusų – namas jau pastatytas, rajonas apgyvendintas, sukurta jo infrastruktūra. Tačiau perkant nenaują butą egzistuoja keletas grėsmių, apie kurias dalis pirkėjų net nesusimąsto. Pakalbėkime plačiau apie jas.

  1. Padirbti buto dokumentai

Ne itin sąžiningi nekilnojamo turto agentai nesnaudžia, norėdami užsidirbti jie bando apgaule išvilioti butą. Tokių žmonių taikinių dažniausiai tampa senyvo amžiaus žmonės arba asmenys, turintis problemų su alkoholiu ir narkotikais. Jų butai perrašomi fiktyviems asmenims, o tikrieji buto šeimininkai perkeliami į laikiną būstą. Kadangi tokį butą reikia parduoti labai greitai, jo kaina bus ženkliai žemesnė už rinkos kainą. Nors i butą galite įsigyti teisėtai, tikrieji jo šeimininkai, supratę, jog buvo apgauti, gali pradėti bylinėtis ir nors, dažniausiai, teismus laimėsite , šis procesas atims daug brangaus laiko ir sukels papildomo streso.

  1. Nesuderintas pardavimas

Prieš pirkdami butą, išsiaiškinkite, kiek savininkų jis turi. Jeigu jų daugiau nei vienas, tam, kad galėtumėte įsigyti butą, sutikti jį parduoti privalo visi jo savininkai. Jeigu butas visgi bus parduotas nors vienam iš savininkų nesutikus – sandėris bus anuliuotas.

  1. Neregistruotas paveldėjimas

Patikrinkite kiek kartų jūsų išsirinktas butas buvo pirktas ir parduotas, kokiu būdu jis pateko į dabartinio savininko dispoziciją. Butas galėjo būti dovanotas arba paveldėtas. Įdėmiai patikrinkite, ar butas nepriklauso dar kam nors, ar nėra asmenų, kurie taip pat buvo įtraukti į paveldėtojų sąrašą.

  1. Skolos už renovavimą

Įsigijus butą gali pasirodyti, jog buvęs savininkas įsiskolino solidžią pinigų sumą ir nesumokėjo už būsto renovavimą. Pagal įstatymą, kai parduodami butai, ši skola perleidžiamą naujiems savininkams. Todėl prieš įsigydami butą, patikrinkite, ar jis neturi skolų.

Svarbu pastebėti, jog dėl komunalinių mokesčių skolų baimintis nereikėtų – skolos bus išieškotos iš buvusių savininkų.